Wirtualne Biuro tak, tylko gdzie?
1 sierpnia 2022„Jak cię widzą, tak cię piszą”, czyli jak zrobić pierwsze dobre wrażenie.
28 listopada 2022Używanie wirtualnego adresu bez aktywnej umowy
W dobie pandemii coraz więcej osób decydowało się aby zacząć prowadzić własną działalność. Wirtualne biura są jedną z niewątpliwie najpopularniejszych metod administrowania firmą, wynika to nie tyle z faktu, że są wygodne ale też opłacalne o czym pisaliśmy w innym artykule. Niestety coraz częściej powstają sztuczne firmy, które działają tylko chwilę lub żeby zamaskować oszustwa…. Zastanówmy się więc jak wyglądają konsekwencje używania wirtualnego adresu bez aktywnej umowy.
Artykuł jest przestrogą i odpowiedzią na ostatnie działania Ministerstwa Finansów i Fiskusa. Dane są tak interesujące jak i niepokojące otóż w ostatnim kwartale 2021 roku powstało około 200 tysięcy nowych firm z czego uchylenia i unieważnienia NIP-ów dotknęły prawie 3 tysięcy przedsiębiorstw. Kluczem do zrozumienie sprawy jest:
Artykuł 8c ust. 4 ustawy o NIP:
„Zgodnie z nim, naczelnik urzędu skarbowego uchyla z urzędu, w drodze decyzji NIP, jeżeli podatnik posługuje się fałszywymi lub fikcyjnymi danymi adresowymi swojej siedziby lub miejsca wykonywania działalności gospodarczej”.
Naczelnicy Urzędów Skarbowych zwiększyli częstotliwość swoich wizyt oraz wydawanych listów czy zawiadomień. Znają oni specyfikę Biura Wirtualnego ale i tak muszą wykonywać konkretne czynności mające na celu weryfikację. Zwyczajnie wiedzą, że dzieje się coś niespotykanego skoro firmy wyrastają „jak grzyby po deszczu”.
W drugiej części artykułu postaramy się wam przybliżyć jak funkcjonuje to w naszym Wirtualnym Biurze w Krakowie. Zacznijmy od kilku faktów samej współpracy z nami bazującej na poniższych punktach:
NIE MA MOŻLIWOŚCI korzystania z naszego adresu jeśli nie podpisze się z nami umowy.
Nie przyjmujemy tłumaczeń, że najpierw w urzędzie potem u nas
– Prawidłowa kolejność to najpierw umowa z naszym wirtualnym biurem, a następnie wizyta w urzędzie.
Jeśli nie mamy firmy, najpierw umowa jest podpisywana na osobę prywatną, a potem na firmę po przesłaniu aneksu.
Nie można u nas rejestrować podmiotu bez wykazania kluczowych danych jak
NIP, REGON, KRS.
Istnieje okres do 60 dni od podpisania z nami umowy na dopełnienie formalności z urzędem.
Staramy się zawsze ułatwiać i pomagać klientowi, pozostajemy z nim w kontakcie telefonicznym czy mailowym. Natomiast wieloletnie doświadczenie pracy kierowania wirtualnym biurem w Krakowie pozwala nam odpowiadać na 100% zadawanych przez klienta pytań.
Używanie wirtualnego adresu bez aktywnej umowy? Mamy tu także kilka prostych kroków:
-
Jeśli umowa dobiegła końca zawsze informujemy o tym klienta oraz pytamy czy nie jest zainteresowany dalszą współpracą.
-
Jeśli umowa nie zostaje przedłużona to korespondencja takiego klienta nie jest przez nas odbierana, tyczy się to zwłaszcza PODMIOTÓW KTÓRE NIELEGALNIE posługują się naszym adresem
-
W przypadku kontroli z Urzędów, Komorników czy innych przedstawicieli administracji jako Wirtualne Biuro mamy obowiązek udzielać wszystkich informacji. Oczywiście zanim je podamy w pierwszej kolejności weryfikujemy organy poprzez prośbę o okazanie dokumentów czy legitymacji.
-
Dane klientów, którzy nie mają aktywnej umowy są podawane ze szczegółami jeśli organy administracji wykażą iż taki klient wystąpił przeciw prawu, a podanie jego danych jest niezbędne w dalszych działaniach.
Zamykając poniższy artykuł chcemy aby czytelnik wyniósł z niego następującą poradę biznesową. Prowadzenie działalności z użyciem wirtualnego biura jest opcją komfortową i minimalizującą koszty ALE należy zawsze pamiętać o tym, że organy administracji skarbowej posiadają wiedzę, która połączona z konsekwencjami nielegalnego używania wirtualnego adresu może nasz biznes szybko zakończyć.
Wirtualne Biuro to niskie koszty oraz pomoc doświadczonych osób w prowadzeniu Twojej firmy.
Źródła
Artykuł powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie kierowania Wirtualnym Biurem
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-adresy-przedsiebiorcow-pod-lupa-fiskusa-coraz-wiecej-traci-n,nId,5685053
https://www.rp.pl/podatki/art30261-doradca-podatkowy-fiskus-dopadnie-nawet-wirtualna-dzialalnosc
https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/818939,wirtualne-siedziby-firm-na-liscie-fiskusa.html
https://www.rp.pl/podatki/art9137311-vat-wirtualne-biura-na-celowniku-fiskusa
.