Wirtualne biuro w Krakowie gwarantuje rzetelność i profesjonalizm. Jak skutecznie sprawdzić wiarygodność potencjalnych partnerów biznesowych?
23 stycznia 2024Rejestracja jako czynny płatnik VAT
21 lutego 2024Szukasz efektywnego rozwiązania dla swojej firmy? Skorzystaj z usług Wirtualnego Biura w Krakowie, które oferuje kompleksowe wsparcie dla przedsiębiorstw bez konieczności wynajmowania fizycznej przestrzeni biurowej. Nasze Wirtualne Biuro zapewnia profesjonalne usługi recepcyjne, obsługę korespondencji oraz dostęp do sal konferencyjnych, pozwalając Ci skupić się na rozwoju biznesu. Sprawdź, jak Wirtualne Biuro może usprawnić działalność Twojej firmy i zapewnij sobie elastyczność oraz oszczędności dzięki nowoczesnym rozwiązaniom biurowym w Krakowie.
Nowe przepisy rozwiązały wiele wątpliwości związanych ze stosowaniem ryczałtu do dochodów spółek.
Co się zmieniło?
Rozwiązanie wielu wątpliwości związanych ze stosowaniem ryczałtu do dochodów spółek wynika z nowych przepisów, a korzystanie z wirtualnego biura w Krakowie może ułatwić proces adaptacji do tych zmian.
- zobowiązanie z tytułu korekty wstępnej wygasa w całości również, jeśli spółka korzysta z estońskiego CIT przez równo 4 lata,
- spółka spełnia warunek minimalnego zatrudnienia, jeśli jest płatnikiem ZUS lub PIT,
- samochody osobowe używane w sposób mieszany – 50% wydatków uznawane za niezwiązane z działalnością,
- zapłata podatku od dywidendy i podzielonego zysku – do 3 miesiąca roku następującego po roku ich uchwalenia,
- zapłata podatku od dochodu z przekształcenia – do końca 3 miesiąca pierwszego roku opodatkowania estońskim CIT,
- zawiadomienie o wejściu w estoński CIT – w terminie do końca 1 miesiąca pierwszego roku opodatkowania estońskim CIT. Obniż koszty swojej działalności wybierając Wirtualne Biuro w Krakowie
Korekta wstępna i jej rozliczenie Spółka, która chce skorzystać z opodatkowania estońskim CIT, musi złożyć tzw. informację CIT/KW.
Sporządza się ją na ostatni dzień roku podatkowego, poprzedzającego pierwszy rok korzystania z estońskiego CIT.
W informacji tej – nazywanej powszechnie korektą wstępną – uwzględnia się przychody i koszty, które powstają w spółce w wyniku rozbieżności między przepisami prawa podatkowego a bilansowego. Dochód generowany w wyniku tych rozbieżności podlega opodatkowaniu według podstawowej stawki CIT. Zapłata podatku następuje jednak dopiero w przypadku, gdy podatnik rezygnuje z opodatkowania estońskim CIT po okresie krótszym niż 4 lata. Dotychczas przepisy nie precyzowały, czy obowiązek zapłaty podatku wynikającego z różnic między prawem podatkowym a bilansowym wygasa także w przypadku, gdy spółka korzystała z estońskiego CIT przez równo 4 lata.
- Obowiązująca od 1 stycznia 2023 roku nowelizacja przepisów rozstrzyga tę kwestię.
Wirtualne Biuro to bardzo dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu